Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek: Počty prvňáčků klesají

Frýdek-Místek: Počty prvňáčků klesají

Ve Frýdku-Místku klesá počet prvňáčků. Předloni usedlo do lavic dvanácti základních škol zřizovaných městem pět set třicet devět prvňáčků. Loni už jich bylo o třicet jedna méně a letos se počty opět snížily.

Ilustrační foto
4. září 2019 - 12:00

V souvislosti se zápisy mělo dnes do škol nastoupit pět set čtyři prvňáků. To je v porovnání s minulým školním rokem o čtyři méně.

„Počty zatím nejsou přesné, protože od doby zápisu se mohly některé děti odstěhovat, ale také přistěhovat. Přesný počet prvňáčků získáme od ředitelů škol až v prvním týdnu nového školního roku," řekl primátor Michal Pobucký s tím, že kapacita základních škol ve městě je dostačující.

Město pro všechny prvňáčky připravilo malý dárek v podobě baťůžku na přezůvky nebo svačinu s přiloženou dětskou zástěrkou včetně fixů na její vybarvení.


Náměstek primátora Karel Deutscher přivítal prvňáčky 4. ZŠ na ulici Komenského v Místku. Primátor Michal Pobucký vítal žáky Gymnázia a střední odborné školy na ulici Cihelní ve Frýdku, která letos nově otevřela osmileté gymnázium.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí frýdeckomístecké radnice Jana Matějíková.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: arch.)