Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek podporuje projekty ze zdravotní a sociální oblasti

Frýdek-Místek podporuje projekty ze zdravotní a sociální oblasti

Radní města na svém posledním jednání schvalovali peníze pro sociální a zdravotní oblast.Neinvestiční dotace přesahující tři miliony tři sta tisíc korun musí posvětit ještě zastupitelé,kteří zasednou koncem února.

Ilustrační foto
21. února 2018 - 12:00

Z rozpočtu města je navrženo uvolnit přes 1,7 milionů korun. Z toho jeden milion je určen pro nemocnici, která za peníze hodlá koupit novou sanitku, uvedla pro Moravskoslezskénovinky.cz Bc. Jana Matějíková, tisková mluvčí Statutárního města Frýdek-Místek

„Město v minulosti uzavřelo s nemocnicí smlouvu o spolupráci, ve které se zavázalo každoročně finančně přispět na pořízení zdravotnické techniky,“ připomenul primátor Michal Pobucký.

Dalších dvě stě tisíc by mělo být uvolněno na provoz SeniorPointu, který zde vznikl jako první v Moravskoslezském kraji již v roce 2013 a od té doby je plně využíván. Neinvestiční dotace by měla získat i pobytová zařízení mimo město, do kterých jsou z důvodu naplněné kapacity v místních zařízeních umísťováni občané Frýdku-Místku.


Z programu na podporu projektů v oblasti zdravotnictví by mělo být uvolněno osm set tisíc korun. Cílem programu je rozvoj zdravotní a následné péče, výchova ke zdraví, vytváření podmínek pro integraci zdravotně postižených i podpora projektů zaměřených na poskytování mobilní paliativní péče.

„Navrhujeme podpořit projekt mobilní hospicové péče pro děti a dospělé, dále projekt na zajištění komfortu a intimity při zdravotním vyšetření, kdy nemocnice hodlá zakoupit vyšetřovací lehátka a teleskopické zástěny. Finance na částečnou úhradu nákladů v rámci nákupu vybavení pro klienty Domu pokojného stáří by měla získat i Charita. Celkem je navrženo zastupitelům ke schválení dvacet projektů,“vyjmenoval náměstek primátora.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)