Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek: Prázdniny ve městě s novinkami

Frýdek-Místek: Prázdniny ve městě s novinkami

Statutární město Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč a dalšími subjekty, které se zabývají volnočasovými aktivitami dětí a mládeže, pořádá tradiční „Prázdniny ve městě“.

Frýdek-Místek-ilustrační foto
9. července 2019 - 12:00

Program je opět pestrý a připraveny jsou i novinky.

„Letošní již čtrnáctý ročník láká na více jak padesát akcí, které se konají vždy ve všední dny, převážně v dopoledních hodinách. Cílem je zabavit děti v době, kdy jsou jejich rodiče v práci,“ uvedl náměstek primátora Pavel Machala s tím, že projekt je financován městem, takže akce jsou dětem přístupné zdarma.

„Pro děti jsou připraveny pohybové aktivity, výtvarné dílny, turnaje, deskové hry, soutěže, ukázky tábornických dovedností, výlety, exkurze a podobně. Z pestré nabídky mohu zmínit například programy s taneční skupinou Dance 4 Fun, hasičská dopoledne s hasiči z Frýdku i Lískovce, volejbalová odpoledne nebo třeba parkourový workshop v U-krytu. Mimo to nabídneme i novinky - legorobotiku, divadelní workshopy nebo prázdninové kuchtění,“ přiblížila program Prázdnin ve městě Petra Vlkošová, ředitelka SVČ Klíč.


Celým programem účastníky provází „Hrací plán“, který obsahuje kompletní program a zároveň slouží jako brožurka pro sbírání samolepek z každé absolvované akce. Hrací plán bude 6. září na akci Ahoj prázdniny vyměněn za malý dárek.

Hrací plány jsou již nyní k dispozici ve Středisku volného času Klíč, na informacích v budovách Magistrátu města Frýdek-Místek a v Turistickém informačním centru (bývalé BIC).

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí frýdeckomístecké radnice Jana Matějíková.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: arch.)