Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek rozsšiřuje možnosti sdílené dopravy

Frýdek-Místek rozsšiřuje možnosti sdílené dopravy

Individuální sdílená doprava ve Frýdku-Místku dostává další rozměr. Po sdílených kolech a koloběžkách budou moci občané využívat také soukromá motorová vozidla, takzvaný carsharing.

Ilustrační foto
28. března 2021 - 12:00

Dalším nástrojem na snížení negativních vlivů individuální automobilové dopravy, spojených zejména se zvyšujícím se počtem vozidel a nároků na množství parkovacích ploch, by měla být v nejbližší době podpora komunitního sdílení aut – carsharingu.

Provozovatel této služby propojuje prostřednictvím mobilní aplikace vlastníky vozidel, kteří chtějí poskytnout svá vlastní auta ke sdílení s řidiči, kteří vozidla poptávají. Ve Frýdku-Místku má zájem tuto službu provozovat například společnost Re.volt carsharing.


„Do sdíleného auta je nutné umístit zařízení, které umožňuje předání vozidla bez přítomnosti vlastníka, jeho využívání a následné vrácení. Pořízení tohoto zařízení a jeho instalaci chceme finančně podpořit, a to prostřednictvím dotačního programu, který připravujeme v nejbližší době vyhlásit,“ řekl náměstek primátora Jakub Míček s tím, že oprávněnými žadateli budou vlastníci vozidla s trvalým pobytem ve Frýdku-Místku. Maximální výše dotace bude činit 4 500 korun.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář primátora)