Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek: Svoz bioodpadu pokračuje

Frýdek-Místek: Svoz bioodpadu pokračuje

Statutární město Frýdek-Místek zahájilo tento týden svoz bioodpadu od rodinných domů na území města.

Kontejner na bioodpad-ilustrační foto
6. dubna 2019 - 12:00

Svážet ho bude stejně jako loni i z místních částí Chlebovice, Lískovec, Lysůvky, Skalice a Zelinkovice až do konce listopadu, a to jednou za čtrnáct dní.


Město zavedlo svoz bioodpadu v roce 2016, kdy pořídilo na čtyři tisíce plastových nádob na bioodpad a postupně jejich počet navýšilo až na čtyři tisíce šest set. „Vyšli jsme tak vstříc požadavkům občanů, zároveň se tak snažíme vylepšit systém nakládání s bioodpady a eliminovat vznik černých skládek i šetřit místo na skládce, protože v minulosti nezřídka končila posečená tráva, shrabané listí nebo popadaná jablka v popelnici na komunální odpad,“ připomenul primátor Michal Pobucký.

V loňském roce bylo prostřednictvím hnědých nádob svezeno 2 161 tun bioodpadu (2016 – 1 652 tun, 2017 – 1 726 tun), a to od trávy, sena, listí, přes spadané ovoce, květiny, až po bioodpad z domácností jako slupky ze zeleniny, čajové sáčky nebo kávové sedliny.

Svážený bioodpad končí v kompostárně, kde je zpracován na kompost a kvalitní zeminový substrát.

Občané Frýdku-Místku, včetně zahrádkářů, mohou zdarma a celoročně, tak jako v minulých letech, k odložení nejen biologického odpadu využívat také sběrné dvory na území města a kompostárnu v Bruzovicích.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí frýdeckomístecké radnice Jana Matějíková.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: arch.)