Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek v zajetí letních dlouhodobých silničních oprav

Frýdek-Místek v zajetí letních dlouhodobých silničních oprav

Doprava ve Frýdku-Místku nebude ani toto léto bez omezení. Dotkne se nejen řidičů, ale také cestujících v autobusech.

Situační plán oprav komunikací
24. května 2020 - 12:00

Moravskoslezský kraj a státní organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v gesci Ministerstva dopravy ČR totiž v létě zahájí další opravy svých komunikací na území města. V červnu by měl MS kraj začít s opravou komunikace Lískovecká (II/477), vedoucí od Kauflandu směrem na Vratimov, doprava zde bude vedena v jenom pruhu v každém směru. Práce mají trvat 4 měsíce.

V červnu bude město realizovat opravu části třídy TGM ve Frýdku, a to od Rubikovy křižovatky po kruhový objezd. Práce by měly za úplné uzavírky tohoto úseku trvat zhruba týden. Jeho povrch je již ve velmi špatném stavu a navíc právě tímto úsekem bude v dalších měsících vedena objízdná trasa pro osobní i autobusovou dopravu v souvislosti s dlouhodobou opravou ramp estakády, která bude v režii ŘSD.

V červenci začne ŘSD opravovat nájezdové a sjezdové rampy na estakádě (I/48, kolem soudu a Polárky a Frýdy). To znamená, že v první fázi nebude možný sjezd k okresnímu soudu, potažmo autobusovému stanovišti, ani výjezd od něj ve směru na Frýdek a následně ve druhé fázi bude uzavřena rampa v opačném směru, takže od Frýdku nebude možné sjet k hale Polárka, ale ani vyjet od ní ve směru na Místek. Doba prací na jedné rampě má trvat 7 měsíců, s přerušením během zimního období.

V Bohumíně jsou v plném proudu opravy silnic

Tyto opravy zkomplikují dopravu. Dopad budou mít také na veřejnou autobusovou dopravu, což si vyžádá výlukové jízdní řády, omezené zajíždění na autobusové nádraží i zrušení nebo přesunutí některých autobusových zastávek.

Situace v MHD nebude snadná, a to zejména v návaznosti na uzavření ramp na estakádě.  Autobusy budou směrovány převážně na třídu TGM, kterou ale využívají také řidiči osobních aut. Pokud by doprava v tomto místě kolabovala, je dost možné, že by město muselo přistoupit k omezení osobní dopravy na této komunikaci, aby zajistilo průjezd autobusům, které denně převážejí tisíce lidí.
 
 (pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor kanceláře primátora)