Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Gynekologie v Novém Jičíně nabízí nové specializované vyšetření

Gynekologie v Novém Jičíně nabízí nové specializované vyšetření

Nemocnice AGEL Nový Jičín nově nabízí neinvazivní a nebolestivé vyšetření děložního čípku tzv. expertní kolposkopii. Jedná se o vyšetření optickým vyšetřovacím přístrojem, které má velký význam při včasné diagnostice a léčbě přednádorových stádií děložního čípku.

Gynekologická kolposkopie v Nemocnici AGEL Nový Jičín
19. ledna 2023 - 12:00

Pravidelné preventivní gynekologické vyšetření slouží mimo jiné k odhalení přednádorových stavů na děložním čípku. Hlavní screeningovou metodou je onkologická cytologie, tzv. stěr z děložního čípku, který je prováděný v rámci prevence u žen jednou ročně. „Od minulého roku se také všem pacientkám s abnormálním nálezem z onkologické cytologie a také plošně v 35 a 45 letech provádí vyšetření na odhalení přítomnosti HPV virů. Pozitivita tohoto HPV testu anebo abnormální cytologický stěr je často důvodem k dalšímu specializovanému vyšetření, tzv. expertní kolposkopii,“ vysvětluje MUDr. Ondřej Novák, lékař gynekologického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín.„Pacientky se nemusí ničeho bát. Jedná se o neinvazivní a nebolestivé vyšetření pomocí mikroskopu – kolposkopu, kdy detailně prohlížíme sliznici děložního čípku, hodnotíme její případné změny, můžeme odebírat vzorky a naplánovat další postup,“   popisuje MUDr. Ondřej Novák.

Toto vysoce specializované vyšetření je nově dostupné v kolposkopické ambulanci Nemocnice AGEL Nový Jičín. Vyšetření provádí certifikovaný lékař, který je držitelem licence kolposkopické expertízy. „Spolu s ambulancí expertního ultrazvukového vyšetření můžeme nyní nabídnout komplexní služby našeho onkologického centra v rámci prevence a diagnostiky zhoubných nádorů u rizikových žen,“ uzavírá MUDr. Ondřej Novák a dodává, že v případě potřeby může pacientku k vyšetření odeslat obvodní gynekolog nebo se lze objednat na tel. 556 773 730.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala  Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí, AGEL a.s..

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%