Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Hašení městské radnice a záchrana osob v Novém Jičíně

Hašení městské radnice a záchrana osob v Novém Jičíně

Záchranu zraněného cestujícího z havarovaného auta, hašení požáru budovy novojičínské radnice a záchranu osoby z věže radnice pomocí lan připravili profesionální hasiči na páteční oslavy 50 let od jejich vzniku v okrese Nový Jičín na Masarykově náměstí v centru města.

Z oslav
11. května 2019 - 12:00

Ve vestibulu radnice bude až do konce května otevřena výstava fotografií, které dokumentují nejenom posledních 50 let činnosti profesionálních hasičů v Novém Jičíně se začátkem v dubnu 1969. Fotografie doprovází videozáznam sestříhaných zásahů hasičů v posledním období.

Po svém vzniku jednotku tvořili dva placení hasiči, další jim pomáhali. Do konce roku 1969 se navýšil počet placených hasičů na 5. V následujících letech byly navyšovány stavy tak, že o deset let později již sloužilo v požární jednotce 28 hasičů. V současné době zajišťuje nepřetržitou službu na centrální hasičské stanici HZS Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně ve Zborovské ulici celkem 39 příslušníků.


HZS MSK), územní odbor Nový Jičín, připravil ve spolupráci s městem Nový Jičín v centru města ukázky požárního sportu mladých hasičů (už od tří let), statické ukázky hasičských zásahových vozidel profesionálních i dobrovolných hasičů z regionu či ukázky hašení ručními hasicími přístroji.

Na Masarykově náměstí se rovněž konala sportovně vědomostní soutěž žáků 2. tříd a 6. tříd základních škol z oblasti požární ochrany, vystoupily zde například děti ze Střediska volného času FOKUS Nový Jičín s cvičením na trampolínách, jízdou na bruslích či předvedly taneční čísla.

Moravskoslezskénovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS MSK.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)