Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Hasiči a Horská služba zachraňovali paraglidistku ze smrku

Hasiči a Horská služba zachraňovali paraglidistku ze smrku

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK), včetně specializované lezecké skupiny, a dva členové Horské služby Beskydy zachraňovali v pátek 19.10.2018 odpoledne čtyřicetiletou paraglidistku.

Záchrana paraglidistky
20. října 2018 - 12:00

Paraglidistka místo na zemi skončila v koruně vysokého smrku pod vrcholem Javorového, a to ve výšce zhruba třicet metrů nad zemí.

Na místo nehody v katastru třinecké části Oldřichovice, která se naštěstí obešla bez zranění sportovkyně, vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Třinec a Frýdek-Místek, odkud také přijel specializovaný lezecký tým s kompletním vybavením.

Záchranářům komplikovalo zásah aktuální počasí v oblasti Javorového s hustou mlhou, která zřejmě ovlivnila špatné přistání paraglidistky. Horská služba i hasiči proto upozorňují ostatní příliš „aktivní“ paraglidisty, aby se v takovém počasí vyvarovali všech startů.

Požár střechy a věže poutního kostela v Krnově prověřil hasiče

I přes nepřízeň počasí ale spolupráce hasičů a horských záchranářů zafungovala bez problémů. Podařilo se jim ženu za použití lezecké techniky ve výšce zajistit a šetrně spustit na zem. „Ta nám za záchranu děkovala a za svůj neslavný konec letu, způsobený hlavně mlhou, se styděla,“ uvedl velitel hasičského zásahu.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzsmsk)