Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Hasiči měli téměř čtyři stovky výjezdů kvůli silnému větru

Hasiči měli téměř čtyři stovky výjezdů kvůli silnému větru

Moravskoslezští hasiči mají bezmála čtyři stovky výjezdů kvůli silnému větru, především k popadaným stromům a někdy i k poškozeným střešním krytinám.

Ilustrační foto
11. března 2019 - 12:00

Bezmála čtyři stovky výjezdů mají dosud na kontě jednotky profesionálních (HZS MSK), dobrovolných a podnikových hasičů od sobotního do pondělního rána 11.3.2019, hlavně v období od nedělního odpoledne do pondělního rána. Události se obešly bez zranění i bez větších materiálních škod.

Od sobotního rána do pondělních 7 hodin jde v MS kraji tedy o 381 výjezdů, kdy mnohé znamenaly pro hasiče odstraňování více kusů nebezpečných dřevin. Nejvíce výjezdů - 114 - měli dosud hasiči v okrese Bruntál, kteří budou mj. pokračovat v odstraňování stromů na silnici I/11 i v pondělí ráno a dopoledne, tedy za světla. V okrese Frýdek-Místek dosud hasiči vyjeli 81x.

Celkem 66 výjezdů měli (opět hlavně od nedělního odpoledne do pondělního rána) hasiči v okrese Opava - 66, 47x vyjeli v okrese Karviná, kde musela například jednotka HZS MSK ze stanice Havířov - v obci Horní Bludovice - odstraňovat v pondělí brzy ráno dva spadlé stromy na elektrické vedení a zaparkované auto.Nejméně výjezdů měli moravskoslezští hasiči od sobotního do pondělního rána v okresech Ostrava-město - 40 a Nový Jičín - 32.

Jen od nedělní půlnoci do pondělního rána evidujeme celkem 282 zásahů moravskoslezských hasičů kvůli silnému větru, hlavně v okresech Frýdek-Místek (67) a Bruntál (65).

Moravskoslezskénovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)