Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Hasiči museli evakuovat 27 osob při požáru bytu ve Frenštátu

Hasiči museli evakuovat 27 osob při požáru bytu ve Frenštátu

Celkem pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo krátce před 11. hodinou u požáru bytu ve Frenštátu pod Radhoštěm. Hasiči museli evakuovat celkem 27 osob. Požár se naštěstí obešel bez zranění.

Z místa požáru
13. srpna 2022 - 12:00

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena v 10:49 hod. Na místo události byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Kopřivnice a Nového Jičína spolu s dobrovolnými kolegy z Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovic a Kunčič pod Ondřejníkem.  Hasiči kromě cisteren měli k dispozici i jednu automobilovou plošinu.

Po příjezdu hasiči zjistili, že se jedná o požár kuchyně ve 4. patře bytového domu. Pomocí jednoho proudu se hasiči pustili do boje s ohněm. Během zásahu museli hasiči současně i evakuovat z bytového domu celkem 27 osob. Žádná z evakuovaných osob neutrpěla během požáru žádné zranění.  Po uhašení požáru hasiči provedli odvětrání zakouřených prostor, kontrolu sousedních bytů a následně i pomocí termokamery dohledávali případná skrytá ohniska.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během 15 minut. Dalších 30 minut jim zabrala celková likvidace požáru. Příčina vzniku požáru je nyní v šetření vyšetřovatelů. Předběžná škoda byla vyčíslena na 230 tisíc Kč.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval Lukáš Popp, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
28%
Ne
transparent.gif transparent.gif
44%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%