Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Hasiči zachránili jezdeckého koně z mříže na Frýdecko-Místecku

Hasiči zachránili jezdeckého koně z mříže na Frýdecko-Místecku

O úspěšnou záchranu tříletého jezdeckého koně, který nohama zapadl do vodorovné mříže, zakrývající příkop na území obce Nižní Lhoty (okres Frýdek-Místek) se ve čtvrtek 9.1.2020 odpoledne zasloužily čtyři jednotky profesionálních (HZS MSK) a dobrovolných hasičů.

Záchrana Fidorky
12. ledna 2020 - 12:00

Tříletá kobylka Fidorka pochází z nedaleké stáje a zapadla nohama do mříže, zakrývajících příkop před mostem přes přehradní přivaděč Morávka-Žermanice. Na pomoc vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Nošovice, Frýdek-Místek a Ostrava-Přívoz (ta mj. přivezla speciální záchrannou síť na větší zvěř), společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Vyšní Lhoty.


Hasiči po uspání koně veterinárním lékařem opatrně vyprostili zraněné nohy z mřížového zajetí za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení, které oka mříže roztáhlo. Pak ještě veterináři asistovali při jeho ošetření, postavení, probuzení a naložení do přepravního přívěsu, když na jeho postavení na všechny čtyři nohy použili speciální záchrannou síť, zavěšenou na hydraulickou ruku vyprošťovacího automobilu VYA Tatra 815 ze stanice Frýdek-Místek.

Za požár kamionu na opavské „dálnici“ může porucha motoru

Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela,tiskový mluvčí, HZS MSK.

(red,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)