Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Havířov: Hledá se vánoční strom

Havířov: Hledá se vánoční strom

Jste obyvatelem Havířova nebo blízkého okolí? Máte na zahradě jehličnan, který plánujete pokácet? Chcete, aby právě váš strom o Vánocích zdobil jedno ze tří havířovských náměstí? Takto nějak by mohlo město Havířov inzerovat svou prosbu k obyvatelům města.

Ilustrační foto
4. října 2018 - 12:00

V období Vánoc umisťuje Havířov vánoční stromy na náměstí Republiky v centru města, náměstí Nad Terasou v městské části Podlesí a na náměstí T.G.M. na Šumbarku. Tradičně každým rokem věnuje městu alespoň jeden strom někdo z majitelů domků či zahrad v Havířově.

Vloni zdobil centrální náměstí Republiky strom ze zahrady v Rodinné ulici v Havířově-Podlesí, předloni na ně věnovali strom obyvatelé ulice Padlých hrdinů v Havířově-Životicích a rok před tím darovala Havířovu strom, který opět zdobil náměstí Republiky, rodina z Podlesí z ulice Čelakovského.

„Nabídnout strom nám může kdokoliv i lidé nebo organizace z jiných měst něž z Havířova. S nabídkou vánočního stromu se mohou obracet na odbor komunálních služeb,“ informuje Boris Břenek z odboru komunálních služeb havířovského magistrátu.


Lidé nabízejí městu jehličnany nejčastěji proto, že strom svým vzrůstem ohrožuje bezpečnost okolí. Jehličnan, který město během Vánoc nazdobí a vystaví na svém náměstí, musí splňovat určité podmínky. Výška stromu musí dosahovat minimálně 12 metrů, tvar koruny musí být symetrický a musí být pro město dostupný, ať už z hlediska kácení, nakládky nebo převozu.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Mgr. Jana Kriš, tisková mluvčí Magistrátu města Havířova.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)