Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Havířov se zapojí do Dne dětské onkologie

Havířov se zapojí do Dne dětské onkologie

Čtvrtý ročník Dne dětské onkologie proběhne v České republice v sobotu 17. února. Město Havířov součinnost s osvětovou kampaní vyjádří nasvícením kulturního domu zlatou barvou.

Havířov
15. února 2018 - 12:00

Kulturní dům Petra Bezruče bude nasvícen do zlata. „Zlatá barva je celosvětově barvou dětské onkologie, protože zlato je nejdražší kov, a stejně tak naše děti jsou nám tím nejdražším a mají nevyčíslitelnou hodnotu,“ vysvětluje Lucie Hrdličková ze spolku HAIMA CZ. Dodává, že v ČR každoročně onkologicky onemocní zhruba 350 dětí. V současné době se jich uzdraví přibližně 83 %. To odpovídá léčebným výsledkům v západní Evropě i USA. U vybraných onkologických diagnóz však stále přetrvává 17 % úmrtnost.

Město Havířov se ke kampani „Rozsviťme do zlata“ přidalo loni symbolickým lampionovým průvodem žáků ZŠ Jarošova. V letošním roce vedení města rozhodlo, že poctu dětským pacientům a jejich rodinám vyjádří nasvícením kulturního domu.


„Veškerá osvěta je více než nutná a každý takový počin, jako je Den dětské onkologie a kampaň Rozsviťme do zlata, zvyšuje povědomí o této tematice ve společnosti,“ uvádí primátorka města Jana Feberová.

Centrem Dne dětské onkologie 2018 bude Praha, náměstí Václava Havla a Václavské náměstí. Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Jana Dybová, tisková mluvčí Magistrátu města Havířova.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.parll)