Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Havířov v roce 2020 investuje do sportu přes 125 milionů korun

Havířov v roce 2020 investuje do sportu přes 125 milionů korun

Havířov v tomto roce investuje do sportovní oblasti více než 125 milionů korun. Z této částky bude 87 milionů investováno do oprav, výstavby a rekonstrukcí sportovních zařízení, sportovišť nebo také hřišť. Přes 33 milionů korun bude rozděleno mezi sportovní kluby a spolky.

Ilustrační foto
24. ledna 2020 - 12:00

„Poslední roky v Havířově vytváříme lepší podmínky sport, a to nejen ten rekreační.  Nabízíme lidem nejen v okolí centra města, ale i v jeho okrajových částech bohatou nabídku sportovních a volnočasových aktivit a motivujeme tak všechny občany ke sportování. I letos samozřejmě podpoříme vrcholový a výkonnostní sport, zejména mládežnický,“ uvedl radní pro sport Daniel Vachtarčík.

V roce 2020 podpoří Havířov sportovní spolky částkou 33,5 milionu korun. „Rozvíjet chceme hlavně odvětví olympijských sportů s tradiční vazbou na havířovské podmínky a sportovní odvětví s velkou členskou základnou. Budeme proto pokračovat ve výstavbě, rekonstrukcích a opravách školních sportovišť. Letos zrekonstruujeme školní hřiště ZŠ 1. máje a zoptimalizujeme projektovou dokumentaci školního hřiště ZŠ Gorkého,“ vysvětlil Daniel Vachtarčík.

Míčovým sportům v Havířově by měla pomoci realizace Centra reprezentace stolního tenisu, které by mělo být otevřeno ještě letos. Na tuto stavbu v roce 2020 město vyčlenilo 8 milionů korun, celkem se tak město spolupodílí na financování tohoto sportoviště částkou 40 milionů korun. Vznikne zde unikátní specializované sportoviště s 20 hracími stoly, moderním zázemím i ubytováním pro účastníky turnajů či mezinárodních kempů. Centrum reprezentace stolního tenisu vzniká ve sportovním areálu v části města Šumbarku, kde se již nachází fotbalové hřiště, tenisový areál a krytý plavecký bazén.

„Centrum bude jedním z největších specializovaných areálů svého druhu v Evropě. Kromě stolních tenistů by zde měly najít prostory pro trénink také jiné míčové sporty, převážně florbal,“ upřesnil radní pro sport.

V tomto roce bude také pokračovat úprava městského letního koupaliště. V loňském roce byly položeny nové rozvody a letos bude instalován 50 metrový nerezový bazén. „Přibydou také nové vstupní turnikety. Budou také vybudována tři beachvolejbalová hřiště,“ upřesnil Daniel Vachtarčík. Celkové letošní náklady na rekonstrukci letního koupaliště budou okolo 35 milionů korun.


Mezi další investiční akce města v letošním roce bude patřit výstavba dvou tenisových hal. Jedna vyroste v areálu Multifunkčního sportovního areálu Šumbark. Druhá vznikne v Havířově-Životicích. Celkem město do jejich vybudování investuje 9 milionů korun, větší část nákladů pokryjí dotace z MŠMT.

„I letos se zaměříme na opravy a výstavbu dětských hřišť, která jsou rozeseta po celém městě. Loni jsme opravili například za více jak tři miliony korun hřiště v parku Fibichova. Letos se chystáme vybudovat dětské hřiště za 8 milionů korun v parku v Havířově-Podlesí,“ doplnil radní Vachtarčík.



„Havířov patří k významným sportovním centrům regionu. Byla zde vychována řada špičkových sportovců, kteří proslavili nejen město Havířov v rámci naší země, ale dosáhli také mezinárodních úspěchů. A já doufám, že i díky každoroční finanční podpoře města se nám podaří vychovávat další nadějné sportovce, kteří tady stejně jako běžní obyvatelé Havířova najdou kvalitní zázemí pro své sportování a trénink,“ uzavřel radní Vachtarčík.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Michaela Adamcová, tisková mluvčí, Magistrát města Havířova.

(jv,moravskoslezskenovinky.czfoto:arch)