Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Historická budova ZŠ Tyršova v Novém Jičíně září novotou

Historická budova ZŠ Tyršova v Novém Jičíně září novotou

Nový Jičín dokončil letošní největší investici do školských zařízení, opravu budovy základní školy Tyršova.

ZŠ Tyršova
11. listopadu 2017 - 12:00

Škola, která letos oslavila 130 let svého trvání, dostala novou fasádu a střechu. Náklady na uvedené práce přesáhly 8 milionů korun. Celkově město na rekonstrukce škol a školek vynaložilo v tomto roce téměř 17 milionů korun.

„Na ZŠ Tyršova se opravila část fasády, vyměnila se střešní krytina včetně některých částí krovu a na budově se instaloval nový hromosvod,“ uvedla vedoucí odboru školství novojičínské radnice Oldřiška Navrátilová.

Další významnou zakázkou byla třetí etapa výměny elektroinstalace na základní škole Komenského 68. V prvním nadzemním podlaží školy se instalovalo nové osvětlení s LED technologií, vypínače, zásuvky a datové rozvody. Rekonstrukce osvětlení ve škole začala v roce 2015 a byla rozčleněna na tři etapy. Za tu poslední město zaplatilo 1,1 milionu korun. Ve škole se také natřela některá okna a vstupní dveře.


Základní a mateřská škola na Jubilejní ulici získala nový plynový kotel a další vybavení do školní kuchyně. V mateřské škole Máchova se zrekonstruovala část sociálních zařízení a do prostor mateřské školy na ulici K. Čapka se namontovaly klimatizační jednotky. U vstupu do MŠ Komenského 78 se vyměnily dřevěné pilíře, čímž se zajistila statická bezpečnost budovy. Na zahradě zmíněné školky se vydláždil prostor pro jízdu na kolech a koloběžkách a zároveň se renovovala vstupní brána.

Z rozpočtu radnice se však neopravovaly jen školy a školky, jejichž zřizovatelem je město.  V soukromé střední odborné škole Educa na ulici Bohuslava Martinů, která sídlí v městské budově, se opravila vnější fasáda tělocvičny.  Prosklená část zdi byla odstraněna a vzniklý prostor vyplnily dvě řady plastových oken. Zbytek stěny byl dozděn a zateplen. Náklady na stavbu přesáhly 1,4 milionu korun.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí Městského úřadu Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.ic nový jičín)