Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Horor v Moravskoslezském regionu: Točí se tam film

Horor v Moravskoslezském regionu: Točí se tam film

Moravskoslezský kraj na film přispěl 450 tisíc korun.

Ilustrační foto
14. července 2020 - 12:00

Moravskoslezský kraj podpořil 10 produkcí, mezi které rozdělil celkem 5 milionů korun. Filmaři musí v regionu utratit minimálně dvojnásobek krajského příspěvku, alespoň část snímku se tak musí natáčet právě u nás. Náš region je pro natáčení filmů čím dál více zajímavější, také je skvělé, že se na plátnech objeví místní umělci. Kromě vycházející hvězdy Štěpána Kozuba ve filmu hrají i Alena Sasínová-Polarczyk, skvělá Pavla Gajdošíková nebo Petr Panzenberger,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Krkoška a dodal, že premiéra filmu je naplánovaná na příští jaro.

Hrana zlomu je žánrově vyhraněný film na pomezí hororu a thrilleru. Sleduje dvě disfunkční rodiny v hluboké vztahové krizi, které propojí nečekané dramatické okolnosti. Scénář právě vznikajícího filmu si podle autora Lynchovsky pohrává s divákovou schopností vytvářet si domněnky na základě neúplných informací a instinktivním škatulkováním hlavních postav na oběti a pachatele.Pro režiséra Emila Křižku jde již o druhou spolupráci s hercem Štěpánem Kozubem. Ten za hlavní roli v předchozím společném filmu Ruchoth Raoth získal v roce 2018 hlavní hereckou cenu na festivalu nezávislých hororových filmů v Las Vegas.

Film Hrana zlomu se v těchto dnech natáčí hlavně v Ostravě a v Rožnově pod Radhoštěm. „Produkci jsme pomáhali tipovat vhodné lokace a na nich i na několika dalších pak předjednávali možnosti natáčení. Předávali jsme kontakty na příslušné lidi na lokacích a městských obvodech,“ popsala spolupráci s produkcí Hana Vítková z Moravskoslezské filmové kanceláře, která funguje při krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)