Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Jablunkovské sanatorium je po další rekonstrukci

Jablunkovské sanatorium je po další rekonstrukci

Sanatorium Jablunkov má díky rekonstrukci třetího podlaží modernější pokoje, také například nová okna. Větší pohodlí mají nejen klienti sanatoria, ale také jeho zaměstnanci.

Sanatorium v Jablunkově.
7. října 2021 - 12:00

V rámci rekonstrukce se úprav dočkaly také kuchyňka či společenská místnost. Celkové náklady projektu včetně vybavení byly vyčísleny na 22 milionů korun, které sanatoriu poskytl Moravskoslezský kraj. Aktuálně dokončená rekonstrukce zahrnovala výměnu oken a prosklené stěny pro východ na lodgii.

V celém patře jsou teď nové vinylové podlahy, změn se dočkalo také jeho dispoziční uspořádání. Rekonstrukcí vzniklo 14 pokojů pro celkem 35 osob, polovina pokojů je dvojlůžkových, polovina třílůžkových.

,,Zásadní změnou bylo vybudování nových sociálních zařízení, takže každé dva pokoje nyní sdílí koupelnu s toaletou. Celkové náklady stavby činily 21 milionů korun, další milion stálo vybavení. Tyto prostředky sanatoriu poskytl Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu,“ sdělil náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.


Jablunkovské sanatorium využívají dospělí pacienti pro zotavení po plicních onemocněních. Nabízí také postcovidovou péči lidem, které trápí dlouhodobé potíže po prodělané těžké formě onemocnění Covid-19. Tito pacienti zde podstupují intenzivní fyzioterapii pro zlepšení dechových funkcí i celkové kondice. Pacienti i zaměstnanci sanatoria mají díky rekonstrukci příjemnější prostředí.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)