Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Jízda v protisměru po dálnici. Byl to opilý cizinec

Jízda v protisměru po dálnici. Byl to opilý cizinec

V těchto dnech přijali moravskoslezští policisté oznámení, že na dálnici D1 v katastru Ostravy jede vozidlo v protisměru. Okamžitě vyjeli k místu.

Ilustrační foto
2. srpna 2020 - 12:00

Ve směru na Polsko hlídka spatřila stojící poškozené vozidlo značky Renault. Řidičem byl 54letý cizinec, jehož chůze byla nejistá a vrávoravá. Podezření z ovlivnění alkoholem potvrdil výsledek provedené orientační dechové zkoušky – přes 2 promile alkoholu v dechu.

Policisté uviděli opodál další dvě vozidla. Řidič vozidla značky Fiat uvedl, že jel směrem na Polsko, přičemž automobil jedoucí před ním prudce vybočil. Náhle tak spatřil protijedoucí vozidlo. Došlo k bočnímu střetu. Hmotná škoda je způsobená  také na třetím automobilu, kterého zasáhly odlétnuté části vozidel při kolizi. Celkově je předběžně vyčíslena na téměř 200 000 korun. Při nehodě nedošlo ke zranění osob.

Policisté žádají možné svědky jízdy vozidla v opačném směru

Policisté z dálničního oddělení Ostrava, kteří věc prověřují, zadrželi řidiči renaultu řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a obecného ohrožení z nedbalosti.  Muži hrozí dle trestního zákoníku trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Policie MSK)