Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Jízdní řády autobusů se mění, spoje budou lépe navazovat

Jízdní řády autobusů se mění, spoje budou lépe navazovat

Občané Moravskoslezského kraje, kteří jezdí linkovými autobusy, by měli od 30.srpna počítat se změnami ve veřejné dopravě.  Na základě dlouhodobého sledování vytížení jednotlivých spojů se změní jízdní řády tak, aby jednotlivé spoje na sebe lépe navazovaly.

Ilustrační foto
29. srpna 2020 - 12:02

Přibydou také nová přímá spojení a spoje, které cestující dlouhodobě požadují. Méně využívané linky budou sloučeny nebo zrušeny. Cestování usnadní nová mobilní aplikace ODISapka.

„Změny připravujeme tak, aby veřejná autobusová doprava byla efektivní, rychlejší a jednodušší. Soustřeďujeme se na optimalizaci jízdních řádů, aby autobusy jezdily tam, kam lidé potřebují a v čase, kdy potřebují. Aby spoje na sebe navazovaly, ideálně aby byly propojeny s železniční dopravou. Vše za přijatelné peníze,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.


Nutnost optimalizovat veřejnou autobusovou dopravu v kraji urychlila také pandemie koronvaviru. Kraj je nucen snížit náklady na její provoz. „Od března jsme výrazně navýšili kompenzace dopravcům, kteří zajišťují dopravní obslužnost kraje v závazku veřejné služby. V nouzovém stavu došlo k celkovému poklesu cestujících, kteří z preventivních důvodů využívali individuální dopravu či tzv. home office, a také školáků, což mělo za následek propad v tržbách dopravců, " vysvětlil Jakub Unucka.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)