Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Kadeřnice kouzlí účesy i v Nemocnici Ostrava-Vítkovice

Kadeřnice kouzlí účesy i v Nemocnici Ostrava-Vítkovice

Hospitalizace v nemocnici nemusí nutně znamenat rezignaci na vlastní vizáž – obzvláště v případech, kdy je pacient léčen s neakutními obtížemi a delší dobu.

Kadeřnice kouzlí účesy i v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice
26. února 2023 - 12:00

Důkazem je oddělení Následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, kam pravidelně dochází také kadeřnice, aby dámám ostříhala vlasy nebo pánům upravila vousy.

„Psychická pohoda je důležitým aspektem při uzdravování, a samozřejmě že vzhled a dobrý pocit ze sebe sama každému člověku dodá na pozitivní náladě. Většina našich pacientů u nás tráví týdny či měsíce, což už je doba, kdy člověk služby kadeřnice určitě uvítá,“ říká Lenka Holubová, staniční sestra oddělení následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.



Kadeřnice Alexandra Mottlová na oddělení následné péče dochází přibližně jednou do měsíce, vždy podle domluvy s nemocniční sociální pracovnicí a dle potřeb a objednávek pacientů. Samotné služby pak provádí kadeřnice přímo na pokoji, třeba i na lůžku pacienta.

„Nejčastěji pacienti poptávají stříhání, ale výjimkou nejsou ani dámy, které chtějí vlasy upravit do účesu. Což je pro nás zdravotníky vždy dobré znamení. Lidé, kteří mají motivaci pečovat o sebe, mají i motivaci se uzdravovat a žít co nejplnohodnotnější soběstačný život,“ říká Lenka Holubová a dodává, že služby kadeřnice jsou na oddělení velmi vítané a pozitivně hodnocené nejen samotnými pacienty, ale i jejich rodinnými příslušníky.

Kromě změny vzhledu a zvýšení sebevědomí je navíc návštěva kadeřnice také oživením stereotypu a připomínkou běžného života mimo nemocniční oddělení. Řada pacientů při setkání s kadeřnicí začíná intenzivněji komunikovat, a zejména dámy rády vzpomínají na to, jaké účesy nosily například v mládí.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr.Radka Miloševská, tisková mluvčí AGEL a.s.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)



Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%