Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Kardioden přilákal do Vendryně na Třinecku na 500 odborníků

Kardioden přilákal do Vendryně na Třinecku na 500 odborníků

Již 24. ročník odborné kardiologické konference Kardioden přilákal do Vendryně na Třinecku na 500 odborníků z řad lékařů i nelékařského zdravotnického personálu.

Z akce
16. listopadu 2023 - 12:00

Akce, která je věnována problematice kardiovaskulárních chorob, letos nově přinesla kromě přednášek i široce pojaté workshopy specializovaných ambulancí kardiocentra a telemedicíny.

„Program jsme letos obohatili o rozsáhlý diagnostický blok. Ten se věnuje jak neustále se vyvíjejícím diagnostickým možnostem ischemické choroby srdeční, tak i nejmodernějšímu využití magnetické rezonance v kardiologii nebo optimálnímu využití kardiomarkerů, jenž se staly nedílnou součástí moderní kardiologie. Blok je inspirován i faktem, že jsme v posledních letech obnovili naše přístroje CT a MRI, které patří k absolutní technologické špičce," komentuje primář MUDr. Libor Škňouřil, Ph.D., MBA, vedoucí lékař Komplexního kardiovaskulárního centra Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, který byl garantem celé akce.

V rámci vlastních přednášek zahrnula konference, jejímž pořadatelem je tradičně Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí a Vzdělávací a výzkumný institut AGEL, například témata onemocnění  hrudní aorty a aortální chlopně, nebo cévní mozkové příhody, její moderní terapie a prevence.

„Letos jsme se kromě ischemické choroby srdeční, jenž zůstává pro svoji zdravotní závažnost dlouhodobě v centru našeho zájmu, věnovali dvěma tématům, která jsou neméně důležitá, a přitom méně viditelná. Prvním tématem je cévní mozková příhoda, která je jednou z nejčastějších příčin úmrtí rozvinutých zemí a vůbec nejčastější příčinou invalidizace jejich populace. Zazněly možnosti jak chirurgické, tak intervenční léčby, ale i možnosti kardiologické prevence tohoto závažného onemocnění. Druhým velkým tématem byly možnosti terapie onemocnění aorty a její chlopně, jejichž incidence v posledních letech narůstá a jsou nedílnou součástí zaměření komplexních kardiocenter. Léčba náročných onemocnění se neustále rozšiřuje, posouvají se hranice našich možností a je zde velmi důležitá spolupráce chirurga s intervenčními kardiology a radiology. Myslím si, že tato spolupráce je v našem kardiocentru na nadstandardní úrovni a i díky ní jsme schopni provádět ty nejsložitější výkony a být na špičce kardiologické péče v ČR," vyjmenovává MUDr. Škňouřil, Ph.D., MBA.

Kardioden je již 24 let ojedinělou postgraduální vzdělávací akcí, jejímž cílem je seznamovat lékaře se správnými medicínskými postupy, představovat nové metody  léčby srdečních onemocnění i posílit spolupráci mezi Kardiocentrem Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí a odesílajícími lékaři. Lékařská sekce je určena kardiologům, internistům, praktickým lékařům a mladým lékařům v přípravě na specializační zkoušku z kardiologie a interny. V rámci nelékařských zdravotnických pracovníků je akce určena zejména pro sestry z kardiologických a kardiochirurgických oddělení, intenzivní péče nebo standardních interních oddělení.

 


„Kolegyně a kolegové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí svou aktivitou potvrzují vedoucí pozici mezi ostatními komplexními kardiovaskulárními centry. Rozsah kardiovaskulární péče poskytované v Třinci zdaleka přesahuje ostatní pracoviště včetně okolních fakultních nemocnic. Medicína poskytovaná našim pacientům je špičková nejen v České republice, ale snese i srovnání s nejlepšími pracovišti ve světě. Současně vychováváme nové generace mladých lékařů a věnujeme se ve zvýšené míře vědě a výzkumu. Dnešní odborná akce je toho dokladem," uzavírá MUDr. Radek Neuwirth, MBA, LL.M., ředitel pořádající Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí.

 (rp,moravskoslezskenovinky.cz,agel,foto:agel)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%