Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Karty pro bezplatné cestování lze získat jen do konce srpna

Karty pro bezplatné cestování lze získat jen do konce srpna

Moravskoslezský kraj se snaží zastavit úbytek lidí, se kterým se potýká oblast Karvinska.

Ilustrační foto
8. července 2018 - 12:00

Nabídka bezplatného cestování hromadnou dopravou tak platí pro lidi, kteří se trvale usadili a pracují v Karviné, Havířově nebo Orlové. Karty ODIS kraj nabízí v rámci projektu Zaměstnanecká mobilita. Píše o tom web Moravskoslezského kraje. 

„Snažíme se do těchto měst přilákat nové lidi. Aby tu začali plnohodnotně žít, pracovat a ideálně tu založili rodinu. Tento projekt má také v regionu udržet mladé lidi. Bezplatné cestování je jednou z motivací, aby u nás lidi zakotvili. Moravskoslezský kraj je dynamický region, který lidem nabízí nejen práci, ale i spoustu zábavy a krásných míst,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka a upozornil, že získat roční bezplatné jízdné mají zájemci možnost už jen do konce srpna, pak projekt končí.


„Odisku mohou získat lidé, kteří se přistěhovali do Karviné, Havířova a Orlové, taky absolventi denního studia střední nebo vysoké školy, kteří mají v těchto městech trvalé bydliště. Nabídka také platí pro zdravotníky, kteří v Karviné, Havířově nebo Orlové pracují ve zdravotnických zařízeních,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka a dodal, že kromě trvalého pobytu je další důležitou podmínkou být zaměstnaný, a to nejméně na poloviční úvazek.

Karta ODIS opravňuje držitele k cestování veřejnou osobní dopravou v rámci integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: karvina)