Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Karviná vyhlásila dvě bezdoplatkové zóny

Karviná vyhlásila dvě bezdoplatkové zóny

Karviná využila novely zákona o pomoci v hmotné nouzi a od 16. února vyhlásila dvě bezdoplatkové zóny, a to v lokalitách ubytoven Majáček a Mašinka.

Ilustrační foto
18. února 2018 - 12:00

V praxi to znamená, že noví obyvatelé, kteří se budou chtít ubytovat v těchto lokalitách, už nebudou mít nárok na dávku pomoci v hmotné nouzi tzv. doplatek na bydlení. Stávajícím příjemcům doplatku, kteří bydlí v daných lokalitách, může být i nadále vyplácen, pokud mají platné a již uzavřené nájemní smlouvy. Vyhlášením zón chce město bojovat s hromaděním osob s problémovým jednáním, mezi které patři narušování veřejného pořádku, přestupkové jednání, páchání trestné činnosti, drogová závislost a alkoholismus.

Město Sokolov zanalyzuje omezení doplatků na bydlení

V souvislosti s vyhlášením bezdoplatkových zón proběhly v daných lokalitách kontroly městské policie, které měly za cíl zjistit, zda se v ubytovnách nenacházejí hledané osoby.

Kontrol se zúčastnil i karvinský primátor Jan Wolf (ČSSD), který poté řekl: „Ubytovna Majáček mě nepřekvapila, je to v podobném duchu jak Mašinka, proto jsme se rozhodli tady vyhlásit rovněž bezdoplatkovou zónu. Jedná se o jeden kroků pro zlepšení bezpečnosti ve městě. Samozřejmě bez státu a legislativních změn se v tom pořádek neudělá. Já se s tím chci podrobně seznámit jak v terénu, tak z hlediska legislativy a budeme se snažit tento problém řešit, aby pro ty ostatní bylo bydlení v Karviné lepší.“

Ubytovny se budou kontrolovat dále a je možné, že bezdoplatkové zóny budou vyhlášeny i na jiných místech
ve městě.

Moravskoslezskénovinky.cz informoval  Lukáš Hudeček, tiskový mluvčí Magistrátu města Karviné.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)