Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Karviná: Zookoutek se rozšířil o morčata a zakrslé králíky

Karviná: Zookoutek se rozšířil o morčata a zakrslé králíky

V zookoutku parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě přibyli noví obyvatelé. Nový výběh v blízkosti paví voliéry patří morčatům a zakrslým králíkům.

Zookoutek v Karviné - Fryštátu.
26. července 2021 - 12:00

Děti s rodiči tak mohou využít nový zajímavě řešený prostor, jenž nabízí pohled do života oblíbených zvířat a pohodlné posezení. Návštěvníci nového výběhu se mohou i vzdělávat. „Instalovali jsme tady panely v několika jazycích. Jsou zde informace o parku, jak vznikal a co je tady zajímavého. Těch panelů tady bude do budoucna více. První panel je o parku, další panely budou o konkrétních obyvatelích zookoutku,” upřesňuje ředitel Technických služeb Karviná Zbyněk Gajdacz.


V nové části zookoutku se mohou jeho návštěvníci posadit na dvě zajímavé lavičky. Jedna z nich připomíná známého psa. „Lavička je takový zajímavý motiv, jedná se o psa Falca. Domluvili jsme se s řezbářem a nechali jsme posezení specificky vyrobit. Je tady také lavička s pergolou. Za ní jsme vysadili vistárie. Předpokládáme, že během jednoho dvou let se to krásně zatáhne a bude to celkem zajímavé stinné místo. U jednoho z plotů jsme navíc vysadili květnou loučku,“ doplňuje Zbyněk Gajdacz.


Nově vybudovaný výběh pro morčata a zakrslé králíky je otevřen každý den od 9.00 do 17.00 hodin.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál měsra Karviná - Fryštát)