Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Karvinské děti si užily prázdniny na čistém vzduchu

Karvinské děti si užily prázdniny na čistém vzduchu

Město poslalo do hor na čerstvý vzduch děti s chronickými zdravotními problémy. Karvinské děti si užívaly léto na čerstvém vzduchu v Beskydech a Jeseníkách, a to v rámci ozdravných pobytů, které každoročně organizuje a hradí město Karviná.

Skupinové foto dětí na ozdravném pobytu
28. srpna 2019 - 12:00

„Jsme rádi, že i v letošním roce byly zorganizovány letní ozdravné pobyty dětí a že se povedly. Věřím tomu, že i v dalších letech najdeme na takové pobyty finanční prostředky. Snažím se v současné době jednat i s Ministerstvem životního prostředí ČR (MŽP). Jsme region, který je více znečištěný, a financování ozdravných pobytů by nemělo být jen na bedrech měst, ale i nadřízené složky jako je kraj, potažmo právě MŽP by mohly přispět do těchto programů, abychom mohli posílat za lepším vzduchem více dětí a na delší časové období,“ řekl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).


Ozdravné pobyty jsou určeny dětem ve věku od 6 do 14 let. Letní pobyty se uskutečňují v Horní Bečvě a v Loučné nad Desnou a pokladnu města stojí zhruba půl milionu korun. Kromě letních ozdravných pobytů Karviná vyčleňuje ze svého rozpočtu milion korun na každoroční lyžařské výcviky v zimních měsících, na ty přispívá částkou 150 tisíc korun i Nadace OKD. Město také zajišťuje a platí i dopravu na léčebné pobyty v Metylovicích, které jsou v režii lázní.

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Karviná.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto:Město Karviná)