Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Kolize se zraněním osob v dopravních prostředcích MHD Opava

Kolize se zraněním osob v dopravních prostředcích MHD Opava

Dne 22. února letošního roku došlo k dalším dvěma kolizním situacím mezi trolejbusy MHD Opava a osobními motorovými vozidly.

Ilustrační foto
24. února 2018 - 12:00

Chvíli po deváté hodině ranní 22. února 2018 se kolizní situace v dopravě stala na křižovatce ulic Sněmovní - Praskova - Komenského v Opavě. V té době 47letý muž z Opavska jako zaměstnanec opavského Městského dopravního podniku řídil z ulice Komenského do centra města trolejbus linky čísla 203 a jel v přímém směru na pokyn „volno“ světelného signalizačního zařízení. Zelené světlo na semaforu však svítilo i dosud neznámému řidiči osobního motorového vozidla, který jel z Dolního náměstí a odbočoval na uvedené křižovatce vlevo do Opavy, městské části Kateřinky.

Bílovečtí hasiči zachránili vyděšené dívence prst. Uvízl jí v hračce

Tato osoba však při odbočování nedala přednost v jízdě trolejbusu, jehož řidič na vzniklou situaci musel zareagovat prudkým zabrzděním. Ke střetu mezi osobním automobilem (s největší pravděpodobností tovární značky Hyundai Getz zelené barvy) a trolejbusem nedošlo a nezjištěné vozidlo pokračovalo bez zastavení dále a na následné křižovatce odbočilo vlevo na ulici Nákladní. Po zabrzdění došlo v trolejbuse k pádu 67leté ženy z Opavy, která si způsobila zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava. Orientační dechové zkoušky vyzněly u řidiče trolejbusu i u cestující negativně a ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo. Vše je nadále v prověřování.
 

Patnáct minut před druhou hodinou odpolední téhož dne došlo k obdobné situaci na křižovatce ulic Pekařská a Horní náměstí v Opavě. V té chvíli místní 34letá žena řídila osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia po ulici Pekařské ve směru k centru města Opavy a chtěla odbočit vlevo k Dolnímu náměstí, přičemž nedala přednost v jízdě trolejbusu linky čísla 204, jenž řídila 41letá žena z Opavy.

Ta na vzniklou situaci zareagovala intenzivním a prudkým zabrzděním a zabránila tak střetu vozidel. Při tomto však došlo v trolejbuse k pádu 62letého muže z Českého Těšína na zem a vzniklo mu zranění lehké povahy s nutností lékařského vyšetření a ošetření v opavské Slezské nemocnici. Řidička automobilu z místa kolizní situace odejela a na základě svědectví, sdělené registrační značky, lustracemi v dostupných evidencích i kamerových záznamů z Městské policie Opava byla následně ustanovena a dohledána policisty ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě v místě svého bydliště. Ke zranění žádných jiných osob nedošlo a orientační dechové zkoušky vyzněly u všech zúčastněných negativně. Vše je nadále v prověřování.

O případech Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Bc. René Černohorský, tiskový mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)