Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Konec s parkováním u ostravské Městské nemocnice

Konec s parkováním u ostravské Městské nemocnice

Veřejné parkoviště před nemocnicí se totiž v těchto dnech stalo minulostí. Společnost Ostravské komunikace parkovací plochu připraví na předání svému majiteli,

Prostor před ostravskou nemocnicí.
19. září 2021 - 12:00

Tím je městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Tato plocha se následně promění ve staveniště, protože v říjnu zde začne růst moderní parkovací dům. Alternativní parkování bude umožněno na Janáčkově ulici, v prostoru poblíž galerie PLATO.  Na příjezdových cestách k parkovišti motoristům pomůže dopravní značení. Dopravu z odstavného parkoviště k nemocnici pak zajistí Dopravní podnik Ostrava.

Za parkování u galerie PLATO je cena 20 korun na hodinu, celodenní stání vyjde na 80 korun. Průjezd přímo do areálu Městské nemocnice zůstane zachován. Do 26. 9. budou řidiči vjíždí z Varenské ulice, později už standardně přes vjezd z ulice Hornopolní. „Sloužit bude pro sanitky i auta s pacienty, kteří budou kvůli svému zdravotnímu stavu potřebovat vjet dovnitř," uvedl náměstek primátora pro dopravu Vladimír Cigánek.


K cestě z parkoviště u galerie Plato dojedeme také autobusem MHD číslo 50, která má nástupní i výstupní zastávku na Porážkové ulici, tedy v blízkosti parkovací plochy. Změněna byla trasa autobusu linky číslo 99. Ta jede na Frýdlantské mosty, přičemž pokračuje ve směru  - ulice Cingrova, Českobratrská, Hornopolní, Nemocniční a následně po své trase.

Připravovaný parkovací dům, který v budoucnu poslouží nejen ke komfortnímu parkování návštěvníků nemocnice, ale i řidičům mířícím do blízkého okolí, by měl být hotový do konce roku 2023.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)