Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Konference se zaměří na život s chronickým střevním zánětem

Konference se zaměří na život s chronickým střevním zánětem

Speciální koktejly z takzvané enterální výživy, tedy se zvýšeným objemem energie a živin, si budou moci vychutnat účastníci na tradiční Pacientské konferenci IBD v Ostravě.

Ilustrační foto
1. října 2018 - 12:00

Akce určená především pro pacienty s chronickými střevními záněty proběhne v úterý 9. října ve Vítkovické nemocnici a ponese se v duchu výměny zkušeností i rad.

Konference se bude zabývat volbou vhodné stravy pro takzvané IBD pacienty s onemocněním chronických střevních zánětů, jako jsou Crohnova choroba a ulcerózní kolitida. Tématy akce přitom bude také cestování, očkování, ale také těhotenství, porod a kojení u pacientů s touto diagnózou.

„Akci pořádáme každé dva roky a vždy se na ní sejde několik desítek pacientů a jejich rodinných příslušníků. Zváni jsou i lékaři a sestřičky. Smyslem konference je vyměnit si zkušenosti a přiblížit pacientům další možnosti, jak co nejspokojeněji žít s jejich nemocí. Našim cílem je příjemné a přátelsky strávené odpoledne, při kterém se vzájemně seznámíme a poznáme,“ říká MUDr. Barbora Pipek, která se jako gastroenterolog specializuje na léčbu IBD v Centru péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice v Ostravě.
Pacientská konference IBD se bude konat v budově H4 v úterý 9. října od 15:30 do 18 hodin. Vstup je bezplatný, je třeba se jen přihlásit přes odkaz na stránkách www.crohn.cz nebo u sestřiček Centra péče o zažívací trakt.

Crohnova choroba je chronické zánětlivé onemocnění, které se nejčastěji projevuje v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Příčina choroby není známa, ročně jí však onemocní v České republice přibližně šest lidí na 100 000 obyvatel.  Ulcerózní kolitida je pak chronické onemocnění střevní sliznice, které začíná obvykle postižením konečníku a omezuje se na tlusté střevo. Ulcerózní kolitidou trpí v České republice zhruba 4 pacienti na 100 000 obyvatel.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala  Bc. Lucie Drahošová, tisková mluvčí AGEL a.s..

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)