Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Kraj chce najít další pěstouny, pomohou zářijové Dny rodin

Kraj chce najít další pěstouny, pomohou zářijové Dny rodin

V září pozve Moravskoslezský kraj na šest akcí, která nabídnou zábavný program pro celou rodinu a zároveň upozorní na pěstounství. Dny rodin se budou konat na atraktivních místech v regionu.

Ilustrační foto
12. září 2020 - 12:00

Návštěvníci si zdarma užijí prohlídku památek i doprovodný program, také se dozví o náhradní rodinné péči. Kraj tak pokračuje ve snaze snížit počet dětí, které vyrůstají v domovech.

„Moravskoslezský kraj je v umisťování dětí do náhradních rodin jedním z nejúspěšnějších v republice, přesto hledáme další nové pěstouny. Za poslední roky se totiž poměrně snižuje počet těch, kteří dětem z domovů rodinné zázemí nabízejí. Před čtyřmi lety bylo žádostí o pěstounství 170, vloni tento počet klesl na 124. Tím pádem nám rok od roku klesá i počet dětí, které jsou do pěstounských rodin umístěny. Moc rádi bychom tento trend zvrátili a zájem o pěstounství opět zvýšili,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a doplnil, že v roce 2016 odešlo z domovů do náhradních rodin 100 dětí, v minulém roce to bylo 87 dětí.


Zářijové akce jim mohou zodpovědět jejich otázky a pomoci jim se správně rozhodnout. "Zájemci si budou moci popovídat s aktivními pěstouny, na cokoliv se zeptat a třeba udělat i rozhodnutí, které nějakému děťátku zásadně změní život,“ vysvětlil náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil a zdůraznil, že akce mají nejen přimět lidi přemýšlet o náhradní rodinné péči, ale také poděkovat stávajícím pěstounům.

Dětí do dvou let krajský úřad eviduje asi čtyři desítky, v evidenci je také okolo šedesáti dětí mezi 2 a 6 lety, šesti až dvanáctiletých by náhradní rodinnou péči mohlo získat přes 130 dětí.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)