Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Kriminalisté v obci na Frýdecko-Místecku řeší první letošní vraždu

Kriminalisté v obci na Frýdecko-Místecku řeší první letošní vraždu

Krajští kriminalisté řeší první  vraždu, která se zapíše do letošních statistik.

Ilustrační foto
12. ledna 2023 - 12:00

Ve velmi krátkém čase od prvotně zjištěných poznatků o možném násilném činu nalezli tělo poškozeného, které bylo důmyslně ukryto, současně zadrželi podezřelé osoby, vše zadokumentovali a učinili potřebné úkony k velmi rychlému objasnění celé věci.  

Na základě získaných operativních poznatků začali dne 4. ledna 2023 krajští kriminalisté ověřovat a zjišťovat informace k možnému podezření z  násilného trestného činu, ke kterému mělo dojít ke konci loňského roku v obci na Frýdecko-Místecku.

Ještě ten den kriminalisté nalezli tělo 54letého muže, které bylo ukryto v odpadní jímce. Na místě nálezu bylo provedeno ohledání místa činu a zajištění stop, které budou vyhodnocovat znalci z odboru kriminalistické techniky a expertíz. Ve spolupráci se zásahovou jednotkou byly zadrženy tři důvodně podezřelé osoby, se kterými kriminalisté činili procesní úkony.Dne 5. ledna 2023 vrchní komisař obvinil 61letého muže, recidivistu, ze zvlášť závažného zločinu vraždy a 39letého muže z přečinu nadržování. K činu mělo dojít v doposud neupřesněné době na přelomu měsíců listopadu a prosince 2022, po předchozí konzumaci alkoholických nápojů a následném vzájemném slovním i fyzickém konfliktu. K usmrcení měl obviněný použít bodnořezný nástroj, kterým poškozenému měl způsobit smrtelné zranění. Poté za pomoci druhého obviněného se měl zbavit těla zemřelého.

Na obviněného z vraždy byl podán podnět k návrhu na vzetí do vazby a hrozí mu trest odnětí svobody  na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest. V minulosti byl muž za stejný trestný čin odsouzen.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala  mjr. Bc. Pavla Jiroušková, tisková mluvčí, KŘP Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)

                            

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%