Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Krytý bazén ve Frenštátě pod Radhoštěm opět slouží veřejnosti

Krytý bazén ve Frenštátě pod Radhoštěm opět slouží veřejnosti

Více jak tři měsíce probíhaly stavební práce na zateplení krytého bazénu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Objekt za několik měsíců zásadně změnil svůj vnější vzhled. 

Krytý bazén ve Frenštátě pod Radhoštěm
3. října 2017 - 12:00

Výsledkem investice ve výši necelých 5,2 milionů korun je nová zateplená fasáda v hnědo-zelených barevných odstínech. Zároveň byl v období letní čtyřtýdenní výluky provozu vyměněn řídicí systém měření a regulace plynové kotelny za více jak 600 tisíc korun.

Stavební práce na zateplení vnějšího pláště budovy krytého bazénu započaly v měsíci květnu 2017. „Celý projekt zahrnoval instalaci kontaktního zateplovacího systému a výměnu zbylé části oken. Dále pak byla provedena úprava podezdívky a rampy a nové klempířské prvky oken a střechy,“ uvedl Jiří Berger z odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Za připomenutí stojí, že v loňské roce navíc doznalo dalších částečných úprav také vnitřní vybavení. V dámských šatnách byly vyměněny šatní skříňky a nově dřevem obložena dámská sauna, to vše za více jak 560 tisíc korun.

Krytý bazén po další úspěšné části rekonstrukce přivítal první návštěvníky v pondělí 11. září 2017.

„Návštěvníci si pochvalují vzhled nové fasády a po třech týdnech provozu je již patrná úspora plynu. Nová elektronika kotelny umožňuje okamžité oznámení poruchy formou SMS zpráv, jak vedoucímu zařízení, tak obsluze kotelny a strojovny,“ uvedl Jiří Štefek, vedoucí organizační složky Správa městských sportovních zařízení.  


V současnosti je frenštátský krytý bazén, po uzavření krytého bazénu v Novém Jičíně, plně využit pro výuku plavecké školy v dopoledních hodinách a pro plavecké oddíly TJ Frenštát pod Radhoštěm a TJ Nový Jičín v odpoledních hodinách (od 16 do 19 hodin).

„Nejvíce návštěvníků z řad široké veřejnosti přichází ve středu odpoledne, kdy plavecké tréninky neprobíhají. Tento režim potrvá až do konce listopadu 2017,“ uzavřel Jiří Štefek.  

Moravskoslezskenovinky.cz informovaka Ing. Iva Vašendová, tisková mluvčí, Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:aquafrenstat)