Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Kultura Ostravy za deset let? Příprava nové koncepce

Kultura Ostravy za deset let? Příprava nové koncepce

V letošním roce probíhá intenzivní příprava nové koncepce kultury města Ostravy na následujících deset let. Její ambicí je propojení kultury s rozvojem města.

Pracovní tým nové koncepce.
9. července 2020 - 12:00

Druhého setkání strategického týmu a také pracovních skupin se účastnilo 50 zástupců kulturních organizací, Magistrátu města Ostravy, městských obvodů, akademické sféry i nezávislých spolků.Koncepce, kterou pro město zpracovává Ostravská univerzita, má být hotova na podzim 2020.


„Za důležitou považuji nejen samotnou práci na strategii rozvoje kultury v příštích deseti letech, ale i skutečnost, že ji zpracovává Ostravská univerzita, které má pro takový počin ideální zázemí. Participovat na její tvorbě tak budou mladí lidé vyzbrojeni nejen dostatečnými teoretickými znalostmi, ale také vlastní zkušeností. Doufám, že přijdou s podnětnými nápady," řekl náměstek primátora pro kulturu a sociální věci Zbyněk Pražák.


Řešitelský tým zpracoval analýzu kulturní nabídky a poptávky na území města Ostravy, analýzu vnějšího prostředí a mapování kulturních a kreativních odvětví.

Strategický tým, sestavený ze zástupců ostravské kulturní scény, pomohl definovat priority nové vznikající koncepce a témata Pracovních skupin. V příslušných okruzích jsou obsažena také průřezová témata kulturní a kreativní odvětví.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál mmo)