Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Kulturní dům Petra Bezruče na týden zmodrá

Kulturní dům Petra Bezruče na týden zmodrá

Havířov vyjádří podporu lidem s autismem, Kulturní dům Petra Bezruče na týden zmodrá.

Česko svítí modře
10.březen 2017 - 12:00

Město Havířov se letos opět zapojí do osvětové kampaně „Česko svítí modře“. Na žádost spolku ADAM-autistické děti a my o tom ve středu 8. března rozhodla Rada města. V rámci této kampaně nechává město od roku 2015 nasvítit modře Kulturní dům Petra Bezruče. Letos jeho budova zmodrá na týden od 3. do 9. dubna.

Osvětová kampaň „Česko svítí modře“ vznikla jako první projekt platformy Naděje pro autismus a jejím cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o problematice poruch autistického spektra neboli autismu. „Celorepubliková kampaň je oficiálně zahájena každoročně dnem 2. dubna, který je OSN vyhlášen jako Světový den zvýšení povědomí o autismu, a potrvá až do konce měsíce,“ vysvětluje náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková.


Spolek ADAM není jedinou organizací iniciující zapojení města do této osvětové akce. „V rámci kampaně pořádá Poradenské středisko pro rodinu a dítě „RaD“ Sociálních služeb města Havířova pod naší záštitou podpůrnou akci k příležitosti dne autismu. Děti si zde budou moci vyzkoušet, jak se učí a jak si hrají autisté nebo jak se dá komunikovat beze slov. Návštěvníci se dozvědí, co je to autismus, jak se projevuje a co autistům pomáhá. Informace budou doplněny výstavou fotografií, ukázkou speciálních pomůcek a představením organizací, které poskytují služby autistům,“ sděluje náměstkyně Zedníková a dodává, že tato akce proběhne v sobotu 1. dubna od 10 do 13 hodin u obchodního domu Elan.

Do osvětové kampaně se může zapojit každý

Podporu lidem s autismem lze vyjádřit rozsvícením symbolu kampaně – modrého světla, modrým prvkem oblečení nebo doplňkem. V období kampaně probíhají různé podpůrné akce, informace o kampani jsou šířeny prostřednictvím letáků, sdílením odkazů či promítáním video spotu vytvořeného ke kampani. Připojit se k celorepublikové kampani lze prostřednictvím registrace na portálu Naděje pro autismus, kde je nutné uvést termín a místo konání akce.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Jana Dybová, tisková mluvčí Magistrát města Havířova.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.naděje pro autismus)