Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Kvalita sociálních služeb v regionu rok od roku roste

Kvalita sociálních služeb v regionu rok od roku roste

Moravskoslezský kraj intenzivně zvyšuje kvalitu sociálních služeb. Rada kraje opět vyhlásila dotační program, díky kterému půjde do krajské sítě sociálních služeb celkem 40 milionů korun.

Ilustrační foto
3. prosince 2020 - 12:00

Sociální služby budou moci prostředky využít například na investiční akce, nákupy potřebného vybavení nebo na nová auta. Moravskoslezský kraj významně podporuje kromě organizací, které sám zřizuje, také služby poskytované nestátními neziskovými organizacemi. Právě pro ně je dotační program určený.

„Klademe důraz na to, aby se neustále zvyšovalo pohodlí a kvalita života všech klientů sociálních služeb v našem regionu. Každá lidská bytost si zaslouží mít své soukromí, příjemné prostředí a potřebné pohodlí. Důležité také je, aby měli kvalitní zázemí také ti, kteří o klienty pečují. Věřím, že jim krajské příspěvky v jejich náročné práci pomohou,“ řekl náměstek hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Doplnil, že o dotaci si sociální služby mohou zažádat od 7. do 18. ledna 2021. Přidělení finančních prostředků budou schvalovat krajští zastupitelé v červnu roku 2021, bezprostředně po tomto schválení budou následovat podpisy smluv a výplata přidělených dotací.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)