Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Laboratoře Nemocnice Podhorská má pětici nových analyzátorů

Laboratoře Nemocnice Podhorská má pětici  nových analyzátorů

Laboratoře, které jsou součástí Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice AGEL Podhorská pravidelně modernizují přístrojové vybavení.

Laboratoř
14. března 2023 - 14:05

Poslední změny byly spojené s instalací pěti nových biochemických a imunochemických analyzátorů.  V blízké době dojde k výměně linek pro močovou analýzu.

Instalací nových analyzátorů na pracovišti v Bruntále a Rýmařově došlo k zjednodušení pohybu vzorků, kdy nové přístroje jsou spojeny v lince a z jedné zkumavky jsou automaticky prováděny jak analýzy biochemické, tak imunochemické, aniž by se zkumavky musely manuálně mezi přístroji přenášet. To umožňuje zrychlení analýzy a dává nám také možnost rozšířit portfolio vyšetřovaných parametrů,“ vysvětluje přínos moderní techniky primář Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice AGEL Podhorská RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D.

Oddělení Klinické biochemie a hematologie (OKBH) Nemocnice AGEL Podhorská vyšetří denně přibližně 800 vzorků. Pro svou kvalitu si špičkové pracoviště akreditované dle ČSN EN ISO 15189 dokázalo pravidelně obhájit udělené certifikáty, a to již od roku 2010. Laboratoře provádí vyšetření nejen pro lůžková oddělení a ambulance Nemocnice AGEL Podhorská, ale také pro praktické lékaře a specialisty z Rýmařovska, Bruntálska, Vrbenska a Horního Benešova. „Zavedená spolupráce se soukromými ordinacemi na Bruntálsku je dobře nastavená a fungující. Velkou předností našich laboratoří je rychlost, s jakou dokážeme klientovi předat výsledky. U velké většiny testů se tento čas pohybuje do 60 minut od přijetí vzorku do laboratoře,“ dodává primář Soušek a doplňuje: „Tím zaručujeme, že výsledky vyšetření jsou opravdu správné a nejsou zatíženy chybami spojenými s dlouhým transportem vzorků do vzdálených laboratoří.“  Služby OKBH hojně využívají také veterinární kliniky a ordinace z blízkého okolí.U veřejnosti je stále nízké povědomí o tom, že je možné si nechat provést laboratorní vyšetření i bez návštěvy svého lékaře. Ti, kteří tuto možnost vyzkoušeli si nejčastěji nechávají vyšetřit hladinu vitamínu D, cholesterol a další parametry lipidového metabolismu, testy hodnotící funkce jater, ledvin či srdce, nebo například markery zánětu. Běžně také pro veřejnost provádíme zjištění krevní skupiny, výjimkou nejsou ovšem ani vyšetření tumormarkerů, HIV a žloutenek. Zde je třeba uvést, že vyšetření, které neindikuje lékař si pacienti hradí sami. „Pokud by měl kdokoliv zájem o tyto služby, stačí si zajít do laboratoře a domluvit se přímo zde. Výsledky jsou k vyzvednutí v laboratoři vždy tentýž den,“ uzavírá primář.

 Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr.Radka Miloševská, tisková mluvčí AGEL a.s.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%