Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Laboratoře Podhorské nemocnice byly vybaveny novými analyzátory

Laboratoře Podhorské nemocnice byly vybaveny novými analyzátory

Laboratoře Podhorské nemocnice byly v těchto dnech vybaveny novými analyzátory, a to na obou pracovištích v Bruntále i v Rýmařově.

Ilustrační foto
6. srpna 2017 - 12:00

Touto investicí byly kompletně obměněny stroje, které provádějí biochemická a imunochemická vyšetření, což jsou analýzy, které jsou v laboratořích Podhorské nemocnice prováděny nejčastěji.

Tři nové přístroje byly umístěny na pracovišti v Bruntále a dva v Rýmařově. „Díky novým analyzátorům došlo ke zrychlení analýzy vzorků a je také možné rozšířit portfolio vyšetřovaných parametrů. Už na jaře jsme přitom v obou laboratořích instalovali také nové močové linky, které zrychlují, zpřesňují a objektivizují vyšetření moče,“ upřesňuje primář Oddělení klinické biochemie a hematologie RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D.


Oddělení Klinické biochemie a hematologie Podhorské nemocnice je špičkové pracoviště, které provádí vyšetření nejen pro lůžková oddělení a ambulance Podhorské nemocnice, ale také pro praktické lékaře, specialisty a veterináře z Rýmařovska, Bruntálska, Vrbenska a Horního Benešova.

V laboratořích je možno si nechat provést vyšetření i jako samoplátce, tj. bez indikace lékařem. „Běžně takto na přání klientů vyšetřujeme např. krevní skupinu, krevní obraz, HIV a desítky dalších parametrů hodnotících například funkci ledvin, jater, srdce, nebo rizikových faktorů kardiovaskulárních onemocnění,“ doplňuje primář Soušek s tím, že výsledky takových vyšetření jsou k vyzvednutí v laboratoři do dvou hodin od předání vzorku.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala  Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí  AGEL a.s..

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)