Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

Legendární restaurace Spolek je k prodeji či pronájmu

Legendární restaurace Spolek je k prodeji či pronájmu

Město Ostrava nabízí k prodeji nebo k dlouhodobému pronájmu pozemky s domem, ve kterém více než sto let sídlí legendární a vyhledávaná restaurace Spolek. Rozhodli o tom zastupitelé na svém jednání ve středu 16.září.

Restaurace Spolek
19. září 2020 - 12:00

Podmínkou je zachování restauračního provozu v tomto významném objektu v centru města. Dvoupodlažní, celopodsklepený objekt, umístěný v lukrativní lokalitě v místě křížení ulic Nádražní a Jurečkova v širším centru města, potřebuje zásadní rekonstrukci.

„Prodej či dlouhodobý pronájem objektu zvažujeme hlavně proto, že je primárním cílem města obnova objektu i zachování vyhledávané restaurace. Zároveň však město nemůže zajišťovat obdobné komerční aktivity a budova je ve špatném technickém stavu. Investice do rekonstrukce ze strany soukromého subjektu, který by měl zájem dlouhodobě a stabilně provozovat dříve vyhlášenou restauraci, která se v uplynulých letech stala dokonce jistým fenoménem Ostravy, by mohlo být výhodné pro obě strany. Podle dodaných nabídek rozhodneme, zda upřednostníme prodej budovy, nebo její dlouhodobý pronájem na dobu 25 let. Podmínkou je, aby zájemce předložil záměr, jak chce pozemky využít a kdy a v jakém rozsahu by provedl rekonstrukci historické budovy, včetně vizualizací," vysvětlil resortní náměstek primátora Radim Babinec.


Na prodej je parcela o výměře 424 m2 a dvoupodlažní, celopodsklepený historický objekt v centrálním obvodu. Otevřená je také varianta budovu i oba pozemky o celkové výměře 975 m2 dlouhodobě pronajmout. Sousední pozemek se zahrádkou je určen pouze k pronájmu.


O uzavření kupní nebo nájemní smlouvy rozhodnou ostravští zastupitelé na základě předložených nabídek. Zároveň si ponechali právo od prodeje ustoupit v případě, že plány žádného ze zájemců nebudou v souladu s představami o dalším rozvoji této městské části.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)