Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Léto stráví za mřížemi

Léto stráví za mřížemi

Svými nezákonnými „vpády“ poškozeným způsobil škodu v  částce přesahující 20 tisíc korun. Zatím mu policisté prokázali 9 skutků majetkové trestné činnosti. Řeč je o 18letém mladíkovi, který v průběhu dvou měsíců násilně vnikl do jednoho bytu a osmi zahradních chatek.

Ilustrační foto
3. června 2019 - 12:00

Jeho teritoriem se staly chatky zahrádkářské osady v havířovské městské části Šumbark, ale i osada v městské části Město.

Jeho prvním objektem byl byt, kde odcizil zlaté šperky, elektroniku a peníze. Poté následovaly zahradní chatky, kde odcizil různé věci…potraviny, alkohol i zahradní elektrické nářadí. Odcizené věci po každém vloupání zpeněžil a získané finance utratil.

Komisař proti důvodně podezřelému 18letému mladíkovi zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeže ve stádiu dokonaném i pokusu. Mladík může být odsouzen až k dvouletému trestu odnětí svobody. Státní zástupce podal návrh na jeho vazební stíhání a soud rozhodl. Uplynulý víkend mladík už strávil ve vazební věznici.V následujících dnech kriminalisté budou prověřovat další skutky, kterých se zadržený mohl dopustit.

Moravskoslezsénovinky.cz informovala o případu por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, tisková mluvčí KŘP MSK.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)