Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Letošní titul Lady Business patří digitální koučce

Letošní titul Lady Business patří digitální koučce

Soutěž Lady Business už pátým rokem oceňuje výjimečné ženy Moravskoslezského kraje. V kategorii Podnikatelka letos uspěla Markéta Ubíková, digitální koučka a lektorka digitálních dovedností, stojící za projektem Smart žena.

Vítězka Vladimíra Salvetová
10. září 2020 - 12:00

V kategorii Manažerka neziskovky byla nejlépe ohodnocena Vladimíra Salvetová, ředitelka Společnosti pro ranou péči, pobočka Ostrava, která realizuje službu rané péče pro děti se zrakovým postižením a jejich rodiny. Ocenění si v úterý 8. září 2020 převzaly na slavnostním galavečeru ve Vile na Landeku v Ostravě-Petřkovicích.

Do pátého ročníku soutěže, kterou vyhlašuje Moravskoslezský kraj, se přihlásilo celkem 32 žen. Hodnotitelé posuzovali práci a výsledky 19 podnikatelek a 13 manažerek z neziskových organizací, které mají sídlo nebo působí v Moravskoslezském kraji. „Letošní ročník soutěže se nesl v duchu nových podnikatelských příběhů a nezlomné víře pomoct ostatním. Tyto dámy jsou symbolem vytrvalosti, píle a odhodlání, jak svůj nápad překlopit ve fungující podnikání a stabilně růst nebo jak efektivně řídit organizaci a zajistit odpovídající úroveň poskytovaných služeb. Všechny tyto ženy si zaslouží naši pozornost a poděkování,“ řekl k soutěži hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.Vítězka kategorie Podnikatelka Markéta Ubíková o sobě říká, že je digitální koučka a lektorka digitálních dovedností. Prostřednictvím projektu Smart žena pomáhá ženám orientovat se v digitálním a online světě. Učí je, jak pracovat s novými technologiemi. Ukazuje jim, jak tyto technologie pomáhají zvyšovat jejich efektivitu a produktivitu, nebo jak pomocí nich získají lepší pracovní místo či se posunou a zviditelní ve svém podnikání.

V těsném závěsu za ní skončila Veronika Socha Kolibová, jednatelka soukromé mateřské školy Veselá opička sídlící ve Štramberku, kde využívají inovativní a alternativní výchovně vzdělávací programy. Třetí místo patří Pavlíně Filipi, generální ředitelce společnosti Lázně Darkov, které se řadí k předním lázeňským a rehabilitačním zařízením v České republice. Tyto lázně jsou jedny z nejstarších jodových lázní v Evropě.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)