Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Lidem s nadváhou může jejich problém vyřešit operace

Lidem s nadváhou může jejich problém vyřešit operace

Chirurgové Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov mají dobrou zprávu pro osoby trpící obezitou.

Operace-ilustrační foto
16. června 2018 - 12:00

Jejich problém s nadváhou umí vyřešit plánovanou operací žaludku. Tu navíc proplácí většina pojišťoven. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informoval mluvčí SN Opava a SZZ Krnov Jiří Krušina.

„Zájemce o operaci musí nejdříve přijít do chirurgické ambulance. To ideálně ve středu dopoledne, kdy jeho zdravotní stav zhodnotí lékař. V případě, že uzná jako vhodnou léčbu operaci žaludku, je pacient poslán na předoperační vyšetření. Oproti jiným operacím je potřeba, aby zájemce absolvoval sezení s psychologem,“ uvedl primář krnovské chirurgie a náměstek pro léčebnou péči MUDr. Bronislav Sedláček.


Na operaci, při níž jsou pacientovy odstraněny dvě třetiny žaludku, se čeká přibližně 3 týdny. „Operace je prováděna laparoskopicky v plné anestezii. Úbytek váhy se u spolupracujícího pacienta dostavuje poměrně rychle. U pacientů dochází k celkovému zlepšení fyzické kondice. Mohou si dovolit opět začít aktivně žít. Uleví se jejich pohybovému aparátu, sníží se u nich riziko infarktu a mrtvice, většinou se vyřeší také problémy s cukrovkou,“ dodal primář Sedláček.

Dle ředitele nemocnice MUDr. Ladislava Václavce, MBA operace žaludku provádí pouze zkušení lékaři v čele s primářem chirurgie Bronislavem Sedláčkem.  

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: arch.)