Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Listopadové výročí úmrtí Komenského ve Fulneku se Štěpánem Rakem

Listopadové výročí úmrtí Komenského ve Fulneku se Štěpánem Rakem

V neděli 13. listopadu v 17 hodin vystoupí v kostele sv. Josefa ve Fulneku kytarový virtuóz Štěpán Rak s pásmem Vivat Comenius.

Štěpán Rak
8. listopadu 2022 - 12:00

Projektem věnovaným památce J. A. Komenského osloví posluchače doslova v předvečer úmrtí Učitele národů, který zemřel 15. listopadu 1670 v Amsterdamu. Vystoupení se uskuteční pod záštitou zapsaného spolku Comenius Fulnek.

„Kdo jiný než Štěpán Rak a kde jinde než ve městě Komenského,“ klade si řečnickou otázku Pavlína Ambrosch, předsedkyně zapsaného spolku Comenius Fulnek, a zve na pásmo propojující mluvené slovo s hudbou z období života Učitele národů.„Díky zmíněnému projektu máme možnost si uvědomit, jak široce renesanční osobností, která zasáhla do mnoha oborů, Komenský byl. Nešlo jen o pedagoga a církevního hodnostáře, ale především o filozofa a vlastně i politika,“ akcentuje s tím, že myšlenky Učitele národů jsou aktuální i v současnosti. „O tom se ostatně lze přesvědčit i v muzeu Svět Komenského Fulnek, jenž kromě stálé expozice zaměřené na zmiňovaného myslitele nabízí i velmi zajímavé edukační programy a projekty inspirované Komenského výrokem škola hrou,“ dodává Pavlína Ambrosch a zve i k návštěvě fulnecké pobočky Muzea Novojičínska.

(rp,moravskoslezskénovinky.cz,foto:Comenius Fulnek)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%