Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Loňský rok byl v Nemocnici Nový Jičín bohatý na chlapce

Loňský rok byl v Nemocnici Nový Jičín bohatý na chlapce

Jakub, Šimon, Eliška, Anna, Adéla jsou nejčastější jména 651 dětí narozených v roce 2019 v Nemocnici Nový Jičín,

První letošní miminko Nemocnice Nový Jičín, malá Gábinka s maminkou
7. ledna 2020 - 12:00

V rozložení pohlaví zvítězili chlapci, kterých se narodilo 349, kdežto děvčat 302 děvčata. Prvním miminkem roku 2020 novojičínské nemocnice je holčička Gábinka s mírami 3 860 gramů a 51 centimetrů, která se narodila v 11:44 hodin na Nový rok.

Nejplodnějším měsícem za uplynulý rok se stal červen, kdy zdravotníci zapsali do porodní knihy 71 porodů.  Pouze jednou porodníci přivedli na svět dvojčátka a také o 47 více chlapců než děvčat. Hned dva z nich se také mohou pochlubit titulem nejtěžší miminko s váhou 4 730 gramů.

Většina rodičů ve zdejší porodnici volí pro své potomky tradiční jména. Mezi chlapci bylo nejvíce, a to hned osmnáct, Jakubů, dále patnáct Šimonků a shodně dvanáct Adámků, Vojtíšků a Davídků. Holčiček se narodilo patnáct Elišek, dvanáct Aniček a jedenáct Adélek.

Mezi nejoblíbenějšími tradičními českými jmény se objevila i jména zahraniční až exotická. Do porodní knihy se tak zapsal malý Brian, Dárius, Dorian, Elien, Leonard Henry, Kevin, Lorenzo, Noel, z dívčích exotických jmen to byla Amy, Aurelie, Serafína, Kenza, Lorelaj, Mona, Mya, Nancy, Rosie a Tara.Porodnice Nemocnice Nový Jičín patří mezi regionálně vysoce vyhledávaná zařízení. Rodit zde přijíždějí ženy z celého Novojičínska, ale mnohdy i ze vzdálenějších míst z celého kraje. Porodnice Nemocnice Nový Jičín se specializuje na diagnostiku vrozených vývojových vad v 1. a 2. trimestru těhotenství. V uplynulých letech investovala porodnice do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří například nové porodní lůžka nebo kojicí polštáře.

Pro ženy před porodem pořádá porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy. V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala   Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí a PR manažerka,  AGEL a.s.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)