Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Loupežné přepadení zlatnictví na Novojičínsku

Loupežné přepadení zlatnictví na Novojičínsku

Díky spolupráci příslušníků služby kriminální policie a vyšetřování, policistů obvodního oddělení i strážníků městské policie byl do čtyřiadvaceti hodin dopaden pachatel loupežného přepadení zlatnictví v Kopřivnici.

Lup
31. května 2023 - 12:00

Nic platné mu nebylo ani to, že při svém útěku zahodil do křoví svrchní části svého oblečení, včetně nože, který měl k přepadení použít, jelikož tyto věci byly během chvíle vypátrány služebním psem Alexandrem.

V polovině května 2023 v odpoledních hodinách měl do provozovny zlatnictví vejít maskovaný muž, a požadovat od obsluhy vydání finanční hotovosti. Svůj opakovaný požadavek měl umocnit vytažením nože. Obsluha uvedla, že peníze nemá. Poté se měl pachatel násilím zmocnit šperků, se kterými z prodejny utekl. Odcizením šperků obviněný způsobil škodu přesahující 420.000 Kč, škoda poškozením pak dosáhla bezmála 10.000 korun.

K činu se muž doznal. Kriminalistům uvedl, že důvodem jeho jednání byly dluhy, které nedokázal splatit, a tak se rozhodl opatřit si peníze na jejich uhrazení tímto způsobem. Po spáchání daného skutku odjel do Ostravy, kde šperky prodal a dostal za ně téměř 60.000 korun. Z této částky pak uhradil své nesplacené závazky a zbylé peníze utratil. Kriminalisté všechny cennosti zajistili a budou tak navráceny zpět do zlatnictví.



Jedenatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu loupeže, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Vězení pro něj patrně nebude neznámým prostředím, jelikož má v rejstříku trestů deset záznamů, a to převážně za majetkovou trestnou činnost. V současné době je stíhán vazebně.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala por. Mgr. Pavla Procházková, tisková mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:krp msk)




Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%