Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Magistrát ve Frýdku projde stavebními úpravami

Magistrát ve Frýdku projde stavebními úpravami

Uvolněné prostory po Komerční bance v přízemí budovy frýdeckého magistrátu na ulici Radniční se promění v prostorný vestibul s recepcí, orientačním i vyvolávacím systémem a pracovišti rychloobrátkových agend.

Vstup na magistrát
6. srpna 2020 - 12:00

Ve vestibulu budou umístěny pokladny a Czech Point, ale taky informace (recepce) a podatelna, které jsou nyní ve stísněných a pro klienty nevyhovujících prostorách. Vše doplní moderní interaktivní orientační systém a vyvolávací systém. V prostoru chodby, na bočním schodišti, bude instalována plošina pro imobilní občany a občany s omezenou pohyblivostí, která zpřístupní vestibul od výtahu.

„Cílem přestavby uvolněných prostor po bance je nejen vytvořit přívětivou atmosféru při vstupu do budovy magistrátu, ale zejména nabídnout vyšší komfort návštěvníkům a klientům magistrátu, kteří si sem přijdou vyřídit své záležitosti,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Frýdek-Místek nechává trávu růst. Zlepší mikroklima města

 Práce na přestavbě za 7,86 milionů korun (bez DPH) by měly být zahájeny ještě v tomto měsíci, tedy v srpnu. Provázet je bude zvýšena hlučnost i prašnost. Realizovány budou za plného provozu magistrátu.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář primátora)