Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Majáles Ostrava láká na MIG 21

Majáles Ostrava láká na MIG 21

Příchod jara a teplého počasí značí také začátek kulturních akcí pod širým nebem. I v tomto roce budeme moct venkovní sezónu zahájit na studentském Majálesu Ostrava, který se letos uskuteční v sobotu 13. května, na Slezskoostravském hradě.

Z plakátu k akci
12. května 2023 - 12:00

Akci každoročně pořádaní studenti z VŠB – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity.

„Bavit se nemusí jen studenti. Majáles Ostrava je pro všechny.”
Tak zní motto studentského Majálesu, který si letos připravil opravdu pestrý program pro veškeré věkové skupiny.  Nabízí tak prostor pro širokou veřejnost, která může zavzpomínat na léta, kdy takřka bezstarostně trávila čas na škole. Zároveň se věnuje i mladé generaci, která si může odpočinout od učení a příprav na zkouškové a státnicové období. Tento rok si organizátoři připravili také vstupné zdarma pro seniory starší 65 let.Majáles Ostrava nabídne celkem tři hudební scény. Největší českou hvězdou bude kapela Mig 21, která se na majáles vrátí po 4 letech. Fanoušci rapu se mohou těšit třeba na Marpa & Troublegang, Raega, Gleba nebo Resta. Se svými chytlavými písničkami vystoupí Thom Artway a na vlně reggae se budete moci svést s formací Cocoman & Dr. Kary & Messenjah. Nebude chybět ani rocková kapela Hentai Corporation, punková Mucha, taneční Malalata nebo ostravská kapela Truth Is Out There. Největší hvězdou letošního ročníku bude britský DJ a producent Dimension. Jedná se o jedno z největších jmen tanečního žánru drum and bass.

Nebude chybět ani průvod. Tématem letošního roku je JÁ JSEM OSTRAVA, MY JSME OSTRAVA!!! Ten startuje ve 13:30 od Ekonomické fakulty VŠB-TUO.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:majales)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%