Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Maminky v nemocnici budou mít více soukromí

Maminky v nemocnici budou mít více soukromí

Nové zástěny na pokojích zajistí více soukromí pro maminky. Devět dvoulůžkových pokojů na stanici intermediární péče bude mít nové zástěny, které zajistí ještě větší soukromí rodičky i dítěte.

Slavnostní předání peněz na zástěny
6. září 2019 - 12:00

Primářka oddělení pořídí zástěny za peníze, které darovala firma Chodura.

„Jsem za to moc ráda, že můžeme spolupracovat s firmou z MS kraje, vždycky jsem byla patriot. Naše oddělení disponuje velmi špičkovou technikou a tento finanční dar použijeme pro zlepšení komfortu maminek a dětí. Chceme, aby každá žena měla své soukromí, když kojí nebo když ji přijde návštěva“, řekla primářka Oddělení neonatologie MUDr. Hana Wiedermannová.


Dva měsíce v prodejnách Chodura odkládali korunu z každého prodaného kila šunky. Šek na 51 500 korun přímo na Oddělení neonatologie přinesl majitel firmy Ing. Petr Chodura.

„Slavíme 100 let historie firmy a při té příležitosti jsme se rozhodli, že nechceme jen slavit, ale také pomáhat. Oddělení neonatologie jsem vybral poté, co jsem se měl možnost přesvědčit o výjimečnosti tohoto pracoviště pod vedením paní primářky Wiedermannové“, vysvětlil Petr Chodura.

Oddělení neonatologie, které je součástí perinatologického centra ocenil také ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA. „Patří opravdu ke špičkovým pracovištím v České republice a je vybaveno nejlepší přístrojovou technikou. Za takovéto finanční dary jsme rádi, protože je můžeme využít pro zlepšení komfortu maminek i dětí.“

Pro maminky, které musí s dětmi zůstat po porodu v nemocnici i několik měsíců, přivezl Petr Chodura ještě osobní dárek. Chytré lampičky, které se rozsvítí a upozorní maminku, když dítě začne plakat nebo kolotoče nad postýlku.

„Dětem, které jsou u nás hospitalizovány dlouhodobě, hračky typu kolotoče zpříjemňují pobyt a hlavně miminko stimulují k dalšímu vývoji“, dodala při přebírání daru primářka Hana Widermannová.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Naďa Chattová.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: FNO)