Svátek má: Klára

Regiony

Velikost textu:

Matematická pohotovost je stále k dispozici

Matematická pohotovost je stále k dispozici

Matematická pohotovost je nejen pro opavské žáky a studenty stále k dispozici – online.

Ilustrační foto
23. března 2020 - 12:00

I přes smysluplná omezení, která s sebou přináší dnešní doba z důvodu ochrany zdraví a zamezení šíření koronaviru Sars-CoV-2, je Matematická pohotovost sídlící v opavském Brainfitness pro žáky základních škol a studenty středních škol nadále k dispozici se svými konzultacemi. Ta jsou pro zájemce přístupná díky moderním technologiím v podobě videokonzultací. Žáci a studenti tak mohou i nadále prohlubovat své znalosti a vědomosti v matematice.

Začátkem týdne až do odvolání spustili zástupci Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě konzultace prostřednictvím bezplatné služby Google DUO (ve formě videohovorů). Od pondělí do pátku, vždy od 10:00 do 16:00 hodin, budou v této službě přístupní na čísle 605 900 837. Stačí mít účet Google a ve službě DUO zadat výše uvedené číslo a videokonferenčně se spojit.

Matematická pohotovost má za sebou jeden rok své úspěšné činnosti, při které pomáhá žákům a studentům s lepším pochopením probrané látky na základní nebo střední škole. Kdokoliv, kdo během školního roku během výkladu matematiky nepochopil matematické souvislosti či nabyl falešný pocit pochopení látky a až doma při plnění domácího úkolu zjistil, že si neví rady, může využít služeb pohotovosti.

Matematická pohotovost vznikla jako součást Brainfitness (mozkové posilovny) sídlící v ulici Beethovenova 2 v Opavě. Do doby než byl vyhlášen vládou ČR nouzový stav, fungovala Matematická pohotovost v běžném režimu, tzn. že ji mohli zájemci k osobním konzultacím využít v jejich ordinačních hodinách vždy v úterý a ve čtvrtek od 14 do 18 hodin.


Brainfitness alias mozková posilovna vznikla dříve, ještě před Matematickou pohotovostí, díky spolupráci Matematického ústavu v Opavě a opavského Mendelova gymnázia. Brainfitness - to jsou především rozličné dřevěné, kovové a provázkové hlavolamy, logické a strategické deskové hry, rozmanité hádanky, šifry a tajuplné kódy, ale také místo pro populárně-naučné přednášky pro základní a střední školy i širokou veřejnost nejen o matematice kolem nás, workshopy, soutěže a víkendová soustředění pro nadané děti sdružující se v Dětské Mense, turnaje v deskových hrách a v neposlední řadě nekomerční výstavy děl spadajících do tzv. Mathematical Art.„Smyslem a cílem Brainfitness je rozvíjet logické myšlení a asociace, deduktivní schopnosti, umění nalézání skrytých souvislostí, spojení a vazeb. Mobilizovat v lidech touhu, chuť a vášeň k řešení pestrých hlavohříček a tím v nich podněcovat a podporovat myšlení o věcech každodenních,“ prozradil o projektu David Slosarczyk, zástupce Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě a doplňuje: „V rámci těchto dvou projektů bychom rádi ukázali, že matematika umí být i hravou, zábavnou, vzrušující, inspirující a motivující společnicí a přítelkyní. Přejme ji, ať se v představách mnoha žáků a studentů vyklube z odpudivé housenky krásný motýl.“

Moravskoslezskenovinky.cz informoval Mgr. Daniel Martínek, tiskový mluvčí, Slezské univerzity v Opavě.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)