Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Mateřská škola Mateřídouška má mezinárodní titul EKOŠKOLA

Mateřská škola Mateřídouška má mezinárodní titul EKOŠKOLA

Statutární město Frýdek-Místek se pyšní dalším prestižním oceněním. Mateřská škola Mateřídouška, jejímž je zřizovatelem, získala  uznávaný mezinárodní titul EKOŠKOLA.

Mateřská škola Mateřídouška
9. července 2017 - 12:00

Cílem projektu EKOŠKOLA je rozvíjet u dětí ekologické myšlení, cítění a chování. O to se prostřednictvím předávání informací zábavou formou a praktických ukázek i aktivit snaží nejen učitelé a vedení školky, ale také rodiče, kteří se na projektu spolupodílí. Děti jsou tedy cíleně a nenásilně vedeny k ochraně životního prostředí.

„Mateřídouška splnila podmínky pro získání titulu Ekoškola a je tak druhým školským zařízením ve městě, které se pyšní tímto prestižním oceněním. Prvním je základní škola v Lískovci, která získala titul již před deseti lety. Jsem rád, že u nás máme úspěšné školy a věřím, že další ocenění na sebe nenechají dlouho čekat,“ řekl náměstek primátora Pavel Machala.

„Tvůrčí a citlivý vztah k životnímu prostředí se vyvíjí během celého lidského života. Není samozřejmý a nevzniká náhodou. Potřebuje podněty, podporu, dobrý příklad a především obyčejné lidské provázení, které není ničím jiným než společným hledáním správné cesty. Jsme rádi, že jsme mohli být přímo na jejím počátku, a věříme, že se nám získaný titul podaří za dva roky znovu obhájit úspěšně, se ctí, ale i s dalším poznáním toho, co je v životě člověka skutečně důležité,“ řekla ředitelka Mateřídoušky Šárka Čerňáková.


Mezinárodní titul EKOŠKOLA byl ředitelce Čerňákové předáván 22. června v prostorách Valdštejnského paláce v budově Senátu Parlamentu České republiky. Vysoké ocenění výsledků ekologických aktivit celého týmu školy v podobě nejen získaného titulu, ale také vlajky a loga EKOŠKOLY bylo následující den oslaveno s dětmi i rodiči na tradiční zahradní slavnosti. Úspěšnost všech, kdo mají zájem a snahu udělat z mateřské školy k přírodě bližší místo k životu, ocenil i radní Tomáš Benedikt Zbranek, který vyzdvihl úsilí všech malých i velkých ekologů.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala  Bc. Jana Matějíková, tisková mluvčí, statutární město Frýdek-Místek.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:fm)