Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Měli byste vědět: Ostrava Card podpoří turismus ve městě

Měli byste vědět: Ostrava Card podpoří turismus ve městě

Poté, co město Ostrava uvolnilo více než 80 milionů korun na pomoc drobným ostravským podnikatelům a neziskovým organizacím v souvislosti nemoci covid-19, přichází s další formou podpory.

Karta pro hotelové hosty.
7. července 2020 - 12:03

Zaměřena je speciálně na dvě nejvíce postižená odvětví - cestovní ruch a pohostinství. Projeví se v hotelích, ve stravovacích zařízeních na území města i u provozovatelů místních turistických atraktivit, kam by mohlo zamířit více zájemců.


Podpořit turismus a zároveň poskytovatele s ním spojených služeb, které postihla opatření proti šíření epidemie koronaviru, chce město Ostrava prostřednictvím slevové karty pro návštěvníky. K dispozici bude od pátku 3. července.


Ostrava Card obdrží každý hotelový host, který se ubytuje ve městě minimálně na dvě noci. Karta mu bude platit po celou dobu pobytu.  „Věříme, že projekt zvedne zájem návštěvníků Ostravy o místní atraktivity a inspiruje je k jejich návštěvě a možná i k prodloužení doby pobytu. Zároveň pomůže s budováním image Ostravy jako zajímavé turistické destinace. Pokud se karta osvědčí, chceme ji využívat i v následujících letech,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)